Upravte si zdravie čím skôr pomocou detoxikácie

Narezané jahody na doskeNie každý sa môže pochváliť príkladným zdravím, či už ide o mladého alebo staršieho človeka. Hlavne konzumácii a požívaní takých látok, ktoré nášmu telu neprospievajú. Málo pohybu, jedenie príliš sladkých, slaných, mastných či vyprážaných jedál, môže mať za následok zhoršenie zdravotného stavu. Okrem toho na problémy vplýva aj fajčenie, pitie alkoholu, zlé držanie tela atď. Zdravie sa nám však môže narušiť aj mimo nášho zavinenia. Dôvodom sú rôzne výpary, ktoré dýchame, či už ide o tie z varenia, z áut, z tovární atď. Predstavme si niekoľko problémov, ktoré na vás môžu v dôsledku týchto faktorov číhať. Mohla by vám v zlepšení stavu pomôcť detoxikácia?

Vyplavia sa toxíny detoxikáciou?

Naše telo by malo mať samočistiacu funkciu vďaka rôznym orgánom nášho tela. Avšak, ak je tých škodlivých látok príliš veľa, je dobré mu dopomôcť, aby sa úplne nezamoril. Zamorenie toxínmi si môžete všimnúť rôznymi znakmi. Môžete priberať, zmení sa vám kvalita pokožky a vlasov, môže vám stúpnuť tlak a objavovať sa môžu aj bolesti chrbta a krížov. Väčšina škodlivín sa ukladá v črevách prostredníctvom potravín, ktoré skonzumujeme. A detoxikácia je niekoľkotýždňový režim, ktorý by ich mal prečistiť. V prvom rade je potrebné mať pevnú vôľu a vzdať sa niektorých zlozvykov. Nápomocné v tomto procese vám však môžu byť aj tabletky na detoxikáciu.

Podstatou celej telovej očisty je na niekoľko týždňov prestať fajčiť, odoprieť si alkohol, pridať pohyb, prestať konzumovať sladkosti, biele pečivo, príliš mastné, slané a vyprážané jedlá a prestať piť bublinkové sladené vody. Samozrejme, ak máte iné zlozvyky, napr. fastfood alebo jedlá zo sáčku, tie je nutné vylúčiť úplne. Naopak, na správnu detoxikáciu si okrem podporných tabletiek zvýšte príjem vitamínov pomocou ovocia a zeleniny. Konzumujte skôr celozrnné pečivo, čistú vodu a prírodné vlákniny, ktoré majú schopnosť zachytávať nečistoty v črevách a vyviesť ich von. Úspešná detoxikácia sa prejavuje nielen vnútornou pohodou a zlepšením zdravia ako je zníženie vysokého tlaku, ústup bolestí chrbta a samotné zbavenie sa fajčenia. Ale zmeny môžete vidieť aj vizuálne. Vďaka tejto očiste môžete schudnúť aj niekoľko kíl a zlepší sa vám aj kvalita pokožky.

Pre fajčiarov môže byť problémom prestať fajčiť

Cigaretový dým z ústAk na sebe pozorujete veľké zmeny, hlavný vinník môže byť samozrejme aj fajčenie, ktoré vám telo ničí zo všetkých zlozvykov najviac. Paradoxne, čistenie tela v prípade jeho vylúčenia prebieha pomerne rýchlo. Nakoľko ale ide o závislosť, nedostatok nikotínu sa prejavuje abstinenčnými príznakmi a úzkostlivými stavmi. To môže byť veľkým problémom pre všetkých, ktorí sa už niekoľkokrát pokúšajú prestať fajčiť.

Určite viete, že fajčenie nie je dobré len pre vaše zdravie, ale aj pre ľudí okolo vás. Preto je rozhodnutie vzdať sa ho to najlepšie, čo môžete urobiť. Ak vám možno vôľa nestačí, vyskúšať môžete podporné látku. Túžbu po fajčení vám vedia znížiť niektoré tabletky, sirupy alebo náplasti. Nie sú ani veľmi drahé a určite sa nedajú porovnať so sumou, ktorú ste minuli doteraz za kúpu cigariet.

Motivuje vás aj chudnutie?

Detoxikácia je výborným začiatkom pre zrýchlenie metabolizmu a tým pre zníženie váhy. Ak sa zbavíte toxínov, telu nebude už nič brániť v tom, aby sa zbavilo aj iných škodlivín, akými je aj nepotrebný tuk. Hlavne nadváha môže spôsobovať aj vysoký tlak a bolesť chrbta a krížov. Po správnej detoxikácii ste si určite všimli úbytok na váhe. Ak v režime zotrváte alebo ak si ho upravíte na proces chudnutia, pridáte kúsok pohybu, váha pôjde dole ešte rýchlejšie. Ak máte pocit, že to ide pomalšie, môžete sa obrátiť na tabletky na chudnutie, ktoré urýchľujú spaľovanie tukov a takisto aj metabolický systém. Okrem tabliet sú k dispozícii aj rôzne nápoje, prášky, zázračné polievky či krémy a gély, ktoré by taktiež mali chudnutie podporovať.

Podporná liečba zníženia vysokého tlaku

Pokiaľ pozorujete zvýšený krvný tlak už pred detoxikáciou, táto môže výrazne napomôcť tomu, aby sa znížil a vaše zdravie zlepšilo. Dôležité je brať dostatok vitamínov, najlepšie v podobe ovocia a zeleniny. Na zníženie vysokého tlaku však môžete použiť aj kvapky či tabletky (s predpisom alebo bez predpisu), ktoré by mali jeho hladinu upraviť. Tlak nám zvykne vyskočiť niekedy aj bez toho, aby išlo hneď o nejaký srdcový problém. Vtedy sú najlepším riešením bezpredpisové lieky v podobe kvapiek na vysoký tlak, ktoré ho dostanú do normálu behom niekoľkých sekúnd. Tabletky zaberajú dlhšie a nemusia byť vždy vyrobené na prírodnej báze. Niektoré z týchto produktov ale výrazne zlepšujú aj chronické stavy tohto problému.

Aj bolesť chrbta a krížov môže trvalo zmiznúť

Pre niekoho môže byť prekvapením, že detoxikáciou sa môžete zbaviť aj bolesti chrbta a krížov. Vyššie sme uviedli, aké všetky oblasti sa môžu napraviť. Práve nadváha, vysoký tlak, ale aj fajčenie, môžu tieto nepríjemnosti spôsobiť. Ak sa ich hodnoty upravia a dostanú do normálu, pominúť môže aj bolesť chrbta a krížov. Pokiaľ je príčina iná alebo ak sa vám vyššie uvedené hodnoty ešte nepodarilo dostať do normálu, na stlmenie bolesti si môžete zakúpiť buď v lekárni alebo na internete tabletky, obklady, gél, krém či masť. Práve posledné zmienené prenikajú ku problému najrýchlejšie a v niektorých prípadoch sú schopné bolesť chrbta a krížov vyliečiť, nielen nepríjemné príznaky stlmiť.

Zdravie je len jedno

Či ste mladý, či starší, je potrebné si uvedomiť, aké dôležité je zdravie. Ak sa pokazí raz, väčšinou sa to s nami ťahá už navždy. Preto je dobré si aspoň raz ročne vyčleniť niekoľko týždňov (aspoň dva) na celotelovú detoxikáciu, ktorá vaše telo prečistí a zdravie dokáže zresetovať. Vyššie sme uviedli, čo všetko, môže táto očista upraviť. Klasický tlakomerTým, že prestanete fajčiť, sa zbavíte množstva škodlivín a ochránite nielen seba a vaše pľúca a krvný systém, ale aj tých okolo vás. Pomocou tejto očisty môžete schudnúť aj niekoľko kíl. To je určite v prospech objemnejších ľudí, ktorí kvôli tomu môžu mať problémy s vysokým tlakom alebo trpia bolesťou chrbta a krížov.

Detoxikácia vás stojí len silné sebazaprenie, hlavne počas prvých dní, potom si už zvyknete. Ak by ste mali problém v niektorých z vyššie uvedených problémov, zakúpiť si môžete podporné produkty. Napr. tabletky na detoxikáciu a na chudnutie, kvapky na vysoký tlak, náplasti proti fajčeniu či gél, krém, masť na bolesť chrbta a krížov.