Najlacnejšie PZP – cena na počkanie

Najlacnejšie PZP a cenaDieťa sa teší na dospelosť preto, lebo si myslí, že keď bude zarábať, tak si bude môcť kúpiť všetko, po čom túži. Ako deti nemyslíme na žiadne výdavky a už vôbec netušíme o existencii PZP. Myšlienka bezproblémového života však prejde každého, kto si život dospeláka okúsi. Pokiaľ nemáme bohatých rodičov alebo sme nevychytali super prácu, ktorá vynesie niekoľko tisíc mesačne, snažíme sa šetriť všade, kde sa dá. Mať auto je dnes už samozrejmosť, no s tým súvisí aj mnoho povinností počnúc pravidelnými platenými technickými a emisnými kontrolami. Okrem toho je potrebné mať každé vozidlo zabezpečené aj poistne pre prípad spôsobenia škodovej udalosti, čo tiež nemusí byť najlacnejšie. My vám ale prezradíme, ak hľadáte cenovo prístupného poskytovateľa, nemusíte už ďalej hľadať. Existuje web, ktorý zobrazí najlacnejšie PZP pre každé auto za výhodnú cenu do niekoľkých sekúnd. Stačí si otvoriť vyznačený odkaz, vypísať údaje v kalkulačke. Neuvidíte len jednu ponuku, ale hneď ich porovnanie.

Povinnosť, ktorej sa nevyhne nikto

PZP je zákonom stavená povinnosť. Nikoho pri kontrole nebude zaujímať, či ste ho získali za najlepšiu trhovú cenu alebo ste si zaňho zaplatili niekoľko stoviek eur. Predstavuje totiž bezpečnosť na cestách. Jeho úlohou je poistiť vašu zodpovednosť za škodu, ktorú by ste prevádzkou vášho vozidla mohli spôsobiť iným účastníkom premávky. V praxi to znamená, že ak by k udalosti došlo a bola by neúmyselná, PZP resp. poisťovňa, by tieto škody pokryla. Podstatné je z miesta spôsobenia udalosti neodísť a buď spísať záznam o škodovej udalosti a aj to odfotografovať. Alebo v prípade väčšej udalosti privolať policajné hliadky, ktorý záznam spíšu za vás a ten následne odošlete do poisťovne spolu s údajmi každého, koho ste poškodili.

Čo ak jazdím bez PZP?

Jazdenie vo vozidleTáto povinnosť nie je stanovená len na to, aby sa poisťovne a štátna pokladnica naplnili. Už aj najlacnejšie PZP s výbornou cenou vám môže ušetriť skutočne aj milióny eur. Bez neho by ste všetky spôsobené škody hradili z vlastného vrecka, plus by ste sa nevyhli ani pokute a policajnému záznamu za porušenie zákona. Pokuta by vás čakala aj bez toho, žeby ste spôsobili škodovú udalosť. Každá policajná hliadka pri zastavení vozidla kontroluje nielen technický preukaz a preukaz o emisnej kontrole. Vždy musíte dokladovať zelenú kartu, ktorá dokazuje platnosť PZP vo vašom vozidle, pričom nikoho nezaujíma, koľko ste zaňho zaplatili. Či bolo najlacnejšie alebo najdrahšie, to je len vaša vec. Hlavne je, že ho máte a tým rešpektujete zákon a v istom význame aj bezpečnosť cestnej premávky.

Za neplatné PZP si pekne priplatíte a verte, že cena pokuty bude v porovnaní s ročným poistným veľmi vysoká. Na Slovensku vás nielen pre neplatné zabezpečenie, ale aj pre neprítomnú zelenej karty môžu na mieste pokutovať aj niekoľkými stovkami eur. Pokutovať vás však môžu aj dodatočne. Do troch rokov vám môže Okresný úrad stanoviť pokutu až do 3 330 eur.

Ak by ste ale bez PZP a bez platnej zelenej karty jazdili v zahraničí, pochopili by ste, že cena pokuty na Slovensku bola tá najlepšia možná. Za naším územím vás môžu na mieste pokutovať hneď niekoľkými tisícmi eur, v najhoršom prípade vám môžu zabaviť celé vozidlo. Takže pri nasadaní do vášho prostriedku sa uistíte nielen o platnosti tohto zabezpečenia, ale aj o prítomnosti náležitých dokladov. Ináč vás to môže vyjsť veľmi draho.

Online kalkulačka na zistenie tej najlepšej ceny PZP

Pripojenie na internet nielen zjednodušilo svet, komunikáciu a spoznávanie sveta, ale dokonca aj uzatváranie zmlúv, čím dokáže ušetriť aj hodiny času a stovky eur. Pokiaľ chcete získať to najlacnejšie zabezpečenie na trhu, nemali by ste ignorovať bezplatný internetový nástroj, ktorý vám behom niekoľkých minút odhalí všetky vaše možné ponuky. Ide o online kalkulačku, ktorá vám urobí výpočet a hneď aj porovnanie PZP, takže hneď uvidíte, ktorá cena je tá najlacnejšia. Na výber budete mať aj poisťovne ako Allianz, Groupama alebo Komunálna poisťovňa. Skúste si pozrieť viac o téme na Uzavripzp.

Na to, aby ste vaše možnosti videli, je potrebné vypísať údaje o poisťovanom vozidle a odoslať ich. K dispozícii budete mať aj niekoľko otázok o vás (neosobných), vďaka ktorým môžete získať množstvo ďalších zliav. Týmto spôsobom môžete ušetriť na ponuke rovnakej poisťovne aj 30% z ceny poistného. Presvedčíte sa o tom, ak formulár odošlete. Do niekoľkých sekúnd vám začnú nabehávať ponuky PZP, v rámci nich aj lacné, ale aj drahé. Rozdiely v poistnom za ten istý prostriedok môžu činiť aj 300 eur. Tak neplaťte zbytočne veľa, ak nemusíte. Ušetrené peniaze vám dokážu pomôcť v inej oblasti.

Najlacnejšiu cenu PZP online garantuje aj to, že niektorí poskytovatelia už len za samotný spôsob požiadania ponúkajú 10%-nú zľavu z celkového poistného. Kalkulačka je bezplatná a nezáväzná, takže pri jej použití nie ste viazaný si niektorú z ponúk nasilu zakúpiť. To je zároveň aj veľká výhoda oproti klasickým pobočkám, kde vás pracovníci nepriamo donútia zaobstarať si zmluvu u nich, hoci ste to ani nemali v úmysle. Pritom to ani nebola tá najlacnejšia cena za PZP, akú vám kto ponúkol. Online kalkulačka vám dáva dostatok času na premyslenie, nikto na vás nebude psychicky tlačiť a dokonca sa k výsledkom môžete kedykoľvek vrátiť.

Komplexné porovnanie možností na rôzne typy vozidiel

Pracovný strojVeľkou výhodou tejto online kalkulačky na zistenie najlacnejšej ceny PZP je aj to, že obsahuje komplexné porovnanie ponúk viacerých poisťovní. Iné porovnávacie nástroje vám zobrazia ponuky štyroch až piatich ponúk, no s touto uvidíte ponuky až od 11 poisťovní. Takto máte istotu, že tá najlacnejšia cena PZP vám skutočne neujde a nebude nijako zamlčaná. Objektívny prieskum sa dá urobiť len vtedy, ak si porovnáte možnosti čo najviac možných poisťovní.

Vďaka online porovnaniu ušetríte nielen hodiny času, ale skutočne aj stovky eur. Nemusíte tak chodiť do pobočiek a ponuky zisťovať osobne. Okrem toho daný porovnávací nástroj vám zobrazí poistné možnosti na rôzne typy vozidiel. V porovnaní s inými, ktoré porovnávajú výhradne osobné auto, je toto veľké plus. Online kalkulačka vám zistí cenu PZP najlacnejšie na:

  • osobné auto,
  • nákladné,
  • historické,
  • bez EČV,
  • poľnohospodárske a pracovné stroje,
  • autobus,
  • motorku,
  • prípojné a návesné nemotorové vozidlá atď.

Vďaka online porovnaniu si viete tú najlepšiu cenu PZP zistiť rýchlo na jednom mieste. Už žiadne návštevy desiatok pobočiek, už žiadne preplácanie na poistnom. Investujte svoje ušetrené peniaze a čas do niečoho iného, ako do zisťovania a obstarávania nevýhodných možností. S online kalkulačkou vám najlacnejšie PZP a jeho cena zaručene neujde a porovnanie budete mať k dispozícii do pár sekúnd.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *